Beleggingen in Rusland

4 maart 2022 | Nieuws

Het Heineken Pensioenfonds (HPF) is geschokt door de inval van Rusland in Oekraïne. Het is een menselijke tragedie van enorme omvang, met gebroken en ontheemde gezinnen, met vele gewonden en tot verlies van mensenlevens aan toe. Zinloos, misdadig en een flagrante schending van de mensenrechten. Onze gedachten zijn bij alle mensen die hierdoor zijn geraakt.

Met betrekking tot onze beleggingsportefeuille kunnen wij melden dat onze allocatie naar Russische beleggingen miniem is (minder dan 0,5% van ons vermogen). Tevens kunnen wij melden dat wij geen beleggingen hebben in gesanctioneerde bedrijven of banken die van SWIFT zijn uitgesloten.

Het HPF beraadt zich op deze beleggingen en blijft vanzelfsprekend de ontwikkelingen nauwlettend volgen.

Gerelateerde berichten

Compleet verantwoordingsorgaan

28 september 2023

De vacatures in het verantwoordingsorgaan zijn op dit moment vervuld.

Verkiezingen verantwoordingsorgaan van het Heineken Pensioenfonds

7 september 2023

Het Heineken Pensioenfonds heeft een Verantwoordingsorgaan (VO). Het VO neemt onder andere verantwoording af van het bestuur van het Heineken Pensioenfonds over het beleid en de wijze waarop dat is uitgevoerd. Klik hier om te zien wie er op dit moment in het verantwoordingsorgaan zitten.

Uitkomsten onderzoek naar risico en jouw pensioen

17 juli 2023

In maart heeft het Heineken Pensioenfonds je uitgenodigd om mee te doen aan het onderzoek naar hoeveel risico je wilt lopen met je pensioen. We vinden het belangrijk om te weten hoe onze (gewezen) deelnemers en gepensioneerden aankijken tegen de opbrengsten en risico’s van beleggen. Met dit onderzoek hebben we daar een goed beeld van gekregen.