Eerste uitkomsten onderzoek risicovoorkeur en beleggen voor pensioen
Blog
Afgelopen zomer vroegen wij je deel te nemen aan een onderzoek naar jouw risicovoorkeur bij het beleggen voor je pensioen. In totaal hebben 2.447 deelnemers de vragenlijst ingevuld, dat betekent een respons van 17,5%. Dat is een mooie stijging ten opzichte van 2023, toen de vragenlijst een respons van 12,6% had.
Met de resultaten gaat het Heineken Pensioenfonds aan slag om te kijken of de uitkomsten van het onderzoek aansluiten bij de doelstellingen en de kaders van het huidige gemeenschappelijke beleggingsbeleid.
Het pensioenfonds gebruikt de uitkomsten van het onderzoek, samen met wetenschappelijke inzichten en kenmerken van alle deelnemers van Heineken Pensioenfonds, bij het eventueel aanpassen van het gemeenschappelijk beleggingsbeleid per leeftijdsgroep. De verwachting is dat het bestuur in november 2026 de risicohouding hiervoor vaststelt. De risicohouding is de mate waarin een deelnemers, gewezen deelnemers en pensioengerechtigden bereid zijn om beleggingsrisico's te lopen én de mate waarin zij die risico's kunnen dragen. Ook dit wordt per leeftijdsgroep bepaald.
We bedanken iedereen die aan het onderzoek heeft meegedaan. |
Zodra er meer bekend is over de uitkomsten en de vervolgstappen, delen we dit op onze website.